MERHABA SEVGİLİ DOSTLAR

YAŞANMIŞ BİR HİKÂYEMİZ VAR SİZİN İÇİN

Bildiğiniz üzere yeni nesil öğrenciler karakter olarak çok farklı, ÖSYM’nin soru tarzı değişti, MEB’in öğretim programları yenilendi.

Öyleyse yenilikleri ve değişimi çok seven yeni tarz bir yayınevinin de tam zamanı dedik. 

İzninizle  Uzman Yayınları’nın kısa bir öyküsüne değineceğim.

Yaklaşık 20 yıldır lise destek ve üniversiteye hazırlık yayınları alanında genel yayın yönetmeni olarak görev yapmaktayım.

Daha önce akademik yönetmenliğini yaptığım yayınlar, Türkiye’nin dört bir tarafında yüzlerce eğitim kurumu ve yüz binlerce öğrenci tarafından kullanıldı.

Bu yayınları kullanan yüzü aşkın eğitim kurumunda öğretmen ve öğrencilere seminerler verdim, yayınlarla ilgili geri bildirimler aldım.

Bu süreçte akademik literatürden ve bilimsel belgesellerden de yayıncılık adına çok şey öğrendim.

Ama en fazla da alanında Türkiye’nin en iyileri arasında yer alan, birlikte çalıştığım 250’yi  aşkın yazarımızla yaptığımız beyin fırtınalarından ve öğrenci koçluğunu yaptığım dört oğlumu üniversiteye hazırlama macerasından öğrendim.

Dördünün arasında Türkiye birincisi olan da vardı, Türkiye üçüncüsü olan da orta düzey olan da vardı, zayıf olan da.

Böylece her düzey öğrenciden birer öğrenciye koçluk yaparken sorunları neler, ihtiyaçları neler, istekleri neler; bunları bir de yaşayarak öğrendim.

Bütün bu birikimleri ve deneyimlerimi kurucu ortağı olduğum Uzman Yayınları için hayalimdeki projelerle birleştirerek PLANET başlığı altında sistemleştirdim.

Ve artık sizlerle kader birliği yaparak yeni ufuklara doğru birlikte açılma zamanı geldi çattı. 

Ali Rıza Bayzan

Akademik Yönetmen & Kurucu Ortak