TYT Matematik Temel Ve Orta Düzey 9 Deneme Planet
TYT Matematik Temel Ve Orta Düzey 9 Deneme Planet
TYT Matematik Temel Ve Orta Düzey 9 Deneme Planet
TYT Matematik Temel Ve Orta Düzey 9 Deneme Planet
TYT Matematik Temel Ve Orta Düzey 9 Deneme Planet
TYT Matematik Temel Ve Orta Düzey 9 Deneme Planet
TYT Matematik Temel Ve Orta Düzey 9 Deneme Planet
TYT Matematik Temel Ve Orta Düzey 9 Deneme Planet

TYT Matematik Temel Ve Orta Düzey 9 Deneme Planet (9786057477026)

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺35,00
İndirimli : ₺29,75
KDV Dahil : ₺29,75

ÖSYM’ nin yeni tarzında -/- Temel ve Orta Düzey -/- Uzman Ders Koçlarının taktikleri eşliğinde -/- Tüm sorular çözüm videolu

GELECEĞİNİZ ŞİMDİ ELİNİZDE

 

Sevgili Öğrencimiz,

 

Matematikte zorlanıyorsanız bu denemeler tam size göre demektir. Niçin derseniz, açıklayayım:

Diyelim ki koşu yarışmasına katılacaksınız ve önünüzde iki seçenek var:

 

• Birinci seçenek “engelli koşu”. Koşarken arada engellerin üzerinden atlamanız gerekiyor, bu kulvarda koşarsanız sıralamada % 1’lik dilime girebilirsiniz, hatta Türkiye 1.si de olabilirsiniz.

• Diğer seçenek ise düz koşu. Yolunuzda üzerinden atlamanız gereken engeller yok ancak bu kulvarda koşarsanız sıralamada en fazla % 3’lük dilime girebilirsiniz.

 

Hangisini tercih edersiniz?

% 1’lik dilime girmek daha avantajlı görünüyor tabi.

Peki düz koşu yapabiliyorsunuz ama engel atlamada iyi değilsiniz. Bu durumda hangi seçenek daha avantajlı olur sizin için?

Engel atlamada iyi değilseniz yarışın belki daha başında iken ya da ortalarında engele takılıp, ayağınızı incitip geri kalabilirsiniz. Değil % 1’lik dilime girmek belki % 75’lik, belki % 50lik sıralamada takılıp kalabilirsiniz. Ama düz koşuyu tercih edersiniz engelleri atlamak gibi bir derdiniz olmayacağı için sıralamada % 3lük dilimi yakalayabilirsiniz.

Şimdi gelelim bu benzetmenin üniversite sınavındaki karşılığına.

ÖSYM’nin sınavlarındaki soruların zorluk derecesi “çok kolay, kolay, orta, zor ve çok zor” olmak üzere beş kategoridir.

Çok kolay, kolay ve orta düzey soruların oranı sınavın % 70’idir. Bu gruptaki soruları düz koşuya benzetebiliriz.

Zor ve çok zor soruların oranı ise % 30’dur, bunları engelli koşuya benzetebiliriz.

Elinizdeki “Temel ve Orta Düzey 9 Matematik Denemesi”nin amacı üniversite sınavındaki çok kolay, kolay ve orta düzey soruları yapmanızı sağlamaktır. ÖSYM’nin TYT’sinden tek farkı zor ve çok zor sorular içermemesidir, bunun dışında her şey ÖSYM’nin yeni tarzındadır.

TYT’de tüm derslerde çok kolay, kolay ve orta düzey soruları doğru yaparsanız % 3‘lük dilime kadar yükselebilirsiniz.

Ben eşit ağırlık ya da sözel bölümü öğrencisiyim, fen bilimleri çalışmayacağım ya da ben sayısalcıyım, sosyal bilimler çalışmayacağım ve bu alanda soru çözmeyeceğim deseniz bile % 5’lik dilime kadar yükselebilirsiniz.

Elinizdeki denemeleri ÖSYM’nin soru çeşitliliğini yakalamak için özel ders alanında duayen olmuş uzman üç ders koçumuz kaleme aldı. “Siyah şapkalı yazarlar” adını verdiğimiz hocalarımızdan denemeleri tek tek çözerek kritik etmelerini istedik. Son olarak denemeleri matematikte zorlanan bir grup öğrencimize uyguladık. Siyah şapkalı hocalarımız ile öğrencilerimizden gelen eleştiri ve öneriler çerçevesinde uzman ders koçlarımız denemelere son şeklini verdi.

 

Bu denemeleri sınavdaymışçasına sakin bir ortamda, süre tutarak uygulamanızı öneririz. Yanlış yaptığınız veya boş bıraktığınız soruların video çözümlerini izleyip usta hocaların taktiklerini öğrenin.

 

Yerinizde olsam doğru yaptığım soruların video çözümünü de izlerdim, bakardım usta hocalar hangi yolla nasıl çözmüş; böylece hızlı ve etkili çözüm tekniklerini de öğrenmiş olurdum. Çözüm videolarına testlerin ilk sayfasında sağ üst köşede yer alan karkoddan ulaşabilirsiniz.

 

Konu eksikleriniz varsa, YouTube kanalımızın (www.youtube.com/uzmanyayinlaritv) oynatma listelerinden ders seçip izleyebilirsiniz.

 

Kalbinizi umutla doldurup yolunuza devam edin. Bahtınız açık olsuunnn:)

 

Ali Rıza Bayzan

Akademik Yönetmen